Белградскиот аеродром „Никола Тесла“ попладнево е евакуиран поради дојава за бомба.

Во тек е преглед на аеродромот поради дојава дека во објектот е поставена експлозивна направа, потврди српското МВР за тамошните медиуми.

Патниците и вработените се оддалечени од зградата.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@mojbeograd_rezerva)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.