Заради снегот, кој веќе два дена паѓа во регионот на босанскиот град Кониц, околу 170 села во централна Босна и Херцеговина се отсечени од светот, известуваат локалните медиуми.

Сите ресурси со кои располага општината се на терен, во обид да се повторно проодни локалните патишта. Метеоролозите прогнозираат врнежите од снег да престанат утре.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.