Новосадскиот кантавтор Џорџе Балашевиќ е приен во болница поради запаление на белите дробови. Тој се лечел во домашни услови но одеднаш состојбата му се искомлипувала и тој морал да замине на клиника.

Неговата ќерка вели дека тој е добро и се заблагодарува на поддршката од фановите. Балашевиќ минатата година имаше операција на срцето но успешно се опорави и се врати на концертите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.