Управата за јавни приходи информира дека прилагодената верзија на апликацијата МојДДВ, од денеска е достапна и на „Гугл плејстор“ (Google playstore).

Корисниците на апликацијата, треба првин да направат ажурирање (update) на МојДДВ на playstore, а потоа да се најават на апликацијата и во делот „профил“ во прозорчето „тип на баркод скенер“ да одберат „напреден“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.