Професорот Димитар Апасиев му упати јасна порака на министерот за надворешни работи Никола Димитров за неговото арогантно однесување за време на вчерашниот дуел со Гордана Силјановска Давкова.

Апасиев му порача на Димитров да избере медиум и да му објасни зошто ќе заврши во затвор поради Договорот од Преспа

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.