Иако има предрасуди дека снаите и свекрвите никогаш не можат да имаат добри односи, всушност има многу примери на естрадата.Такви се Александра Пријовиќ и Лепа Брена кои одлично се сложуваат иако не се вистински снаа и свекрва.

Мојата свекрва е мајката на Филип, Зорица. Брена е прекрасна жена која се грижи за своето семејство и е многу добра личност-вели Александра.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.