Заев, душо напатена…
Лекот е понекогаш пет пари.
Викни го Груевски да дојде итно.
Предај му ја функцијата премиер.
Он ќе го викне Миле Ми Текна од затвор, ќе му каже да купи пет нови канадери. Нема допрва да ги поправа расипаните.
Овој како што нема работено пет години, умрен за работа, ќе ги купи за пола саат и ќе го изгасат пожарот.
Викни си го Груевски.не е тоа срамно. Ти си експерт за ајвар и коноп. Остави му го другото на Груевски да го сплеска додека си кажал “мамицатанашанеспособна”
Посрамно е постојано да го молиш Вучиќ за милостина… А уште посрамно е да ги молиш Бугарите – коментира актерот Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.