Aктерот Сашо Тасевски со критики до власта за лошото менаџирање на кризата со ковид-19 и вакцините.

Не стварно, како не се срамите да викнете чопор новинари, ѓоа да го овековечат настанот, пристигнувањето на илјадници вакцини и гледаш… Комбенцено го отвораат и внатре пакетче ко од Дедо Мраз. Ама пакетчено ко да му испаднало пред месеципол од санката со ирвасите, па едвај го нашле.

А бе дефиниција сте за имбецилност, сервилност и неспособност.

Не стварно, како не се срамите да викнете чопор новинари, ѓоа да го овековечат настанот, пристигнувањето на илјадници…

Posted by Sasho Tasevski on Sunday, 14 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.