Актерот Сашо Тасевски ја својот фејсбук профил ја коментираше одлуката за прием на бегалци од Авганистан.

И така Заев спаси куп дечиња со нивните мајки од Авганистан… И го донесе тероризмот во Македонија…

Баравте гледајте.

Ги провери некој луѓево кои се? Какви вештини поседуваат?

Не верувам.

Нашите служби и државата се хипи. Шират мир и пријателство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.