Фамилијата Филипче е загрижена дека Лиде Лиде го има киднапирано Венко и дека го налева со кафе, напиша актерот Сашо Тасевски.

Обиџуко можеш ли да пратиш екипа кај Лиде Лиде да проверат.

И јас сум загрижен.

Го снема човеков преку ноќ. Поточно во неделата ноќе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.