Ел Гранде Рашко во Канкун, сега ќе биде сењорита во Шутка, коментира на Фејсбук актерот и поранешен директор на Драмски театар Сашо Тасевски.

Другпат пак да бидеш арогантен и циничен ко ќе те прашаат од каде пари за хациенда и за одмор во Мексико. И да расчистиме. Ова што апсат блиски на Заев, не е зашто тој решил да спроведе правда.
Ова е затоа што им дојде преку глава на оние странци кои го штитат ОЈО, да гледаат како власта на СДСМ и ДУИ прави од земјава нарко рај, пишува Тасевски.

Ел Гранде Рашко во Канкун, сега ќе биде сењорита во Шутка.
Другпат пак да бидеш арогантен и циничен ко ќе те прашаат…

Posted by Sasho Tasevski on Friday, 16 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.