ЕКСКЛУЗИВНО ИНФО!
Неименувани, ама упатени извори од Владата брифираат дека после успешната акција на Љупче Николовски при што заплени ПУТЕР, сега истрагата ја насочил кон заплена на ДОМАШЕН ЛЕБ, односно според оперативни сознанија се бара кои баби го испекле најдобриот тазе леб во едно неиеменувано село, а паралелно од кабинетот работат и на заплена на ЛУТ БУКОВЕЦ и ВЕГЕТА.
Неофицијално, Заев се понудил за поголема успешност на акцијата да врти и во тајни служби.
Со сите овие намирници и путерот, во понеделник, цела Влада ќе има организиран доручек, со што акцијата ќе ја прогласат за успешно завршена
П.С. Вие сте лудаци сите до еден.

Во мајтапот се вклучи и портпароот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Ваквиот коментар доаѓа откако Љупчо Николовски, вицепремиерот за борба против корупција, вечерва информираше дека е пронајден и запленет путер со поминат рок на употреба, кој инаку би го довел во опасност здравјето на граѓаните.

 

<div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/dimsa.arsovski/posts/10225321862134575" data-width="500" data-show-text="true"><blockquote cite="https://www.facebook.com/dimsa.arsovski/posts/10225321862134575" class="fb-xfbml-parse-ignore"><p>ЕКСКЛУЗИВНО ИНФО❗️❗️❗️

👀 Неименувани, ама упатени извори од Владата брифираат дека после успешната акција на Љупче...</p>Posted by <a href="https://www.facebook.com/dimsa.arsovski">Dimsa Arsovski</a> on&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/dimsa.arsovski/posts/10225321862134575">Saturday, 13 March 2021</a></blockquote></div>

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.