Колку ли човек треба да е гад за да ја стави раката на срце и да лаже за масакрот кај Смилковското Езеро, коментира Алексадар Пандов по завршните зборови на вчерашното повторено судење за случајот „Монструм“.

Колку ли човек треба да е гад и во срж да е расипан и злобен за да може со раката ставена на срце за вакво злосторство да лаже и со самото тоа да чепка по најболните чувства на родителите на кои им беа убени децата?
Дополнително на се тоа да му биде јасно дека со таквите искажани лаги може да предизвика меѓуетнички конфликт!
Правилното прашање е дали таквиот лик воопшто може да се нарече човек или е МОНСТРУМ, ако не и поголем од монструмите и убијците на младите момчиња на Смилковското Езеро!, прашува Пандов.

Колку ли човек треба да е гад и во срж да е расипан и злобен, за да може со раката ставена на срце за ваков злочин да…

Posted by Александар Пандов on Thursday, 21 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.