Вчерерва при претресот во „1 ТВ“ бил одземен компјутерoт од синот на јавната обвинителка, Катица Јанева, кој е вработен во телевизијата, каде што сопственик е првоосомничениот Бојан Јовановски, во најновата истрага на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, објави а1он

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.