Аналитичарот Ивор Мицковски, објави сатиричен коментар за новиот кружен тек во Струмица, што е изведен на начин автомобилите да влегуваат во пешачкиот премин, што воопшто не е дозволено.

И слушај, слушај, Бочваровски им вика: Во времето на СДСМ се гради како никогаш досега – коментира Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.