Сите вие кои два дена “морализирате” ќе зуцнете нешто за ова?- праша Самоил Малчевски на својот фејсбук профил.

Сите фирми на Заеви во Петрич се на иста адреса!
https://portal.registryagency.bg/…/VerificationPersonOrg
Нема ли поголемо зло од тоа да крадеш од сопствениот народ и парите да ги вложуваш во туѓа држава?
Колку од 16 милијарди (4 буџети по 4 милијарди) наши пари завршиле во овие фирми?
Колку од овие фирми се претставени како “странски инвестиции” во РМ?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.