Обвинителството за организиран криминал од специјалната обвинителка Катица Јанева ги побарало нејзините телефони во врска со истрагата во која Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец беа уапсени за примање поткуп и перење пари, објави САКАМДАКАЖАМ.МК. Според порталот, кој се повикувана извори од обвинителството, Катица Јанева не е под истрага и не ѝ бил вршен претрес.

А1 он пак објави дека по налог од Обвинителството за организиран криминал, полицијата врши претрес кај Јанева. И биле побарани мобилните телефони кои треба да бидат дадени на вештачење. Но Катица изјавила дека едниот телефон го изгубила.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.