Ивор Мицковски на својот фејсбук профил напиша:

На Зоки очајно му фали сцената.

Зошто бе во време на криза ни треба владејачката партија да излага посебно и да нуди мерки?!

Па владејачка партија сте, нели се гледате со премиерот, нели сте иста партија, што и да направи власта добро, ќе биде ваша заслуга.

Не разбирате, партија во вакви моменти не треба да постои.

Се добро што сте направиле до сега со кризата, го расипувате, повеќе од мерки за иднина, ова беше фалење на политиките до сега.

Треба да ве фаќа паника за бројките кои растат и ќе се влошуваат, а не да излегувате лидер на партија и министер за финансии некоординирани и неподготвени, или да се повторувате.

Постојат институции и тие треба да се потенцираат, јебала вас партија и партиски мерки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.