По веста дека македонската армија е на 133 место на листа од 139 земји, Богдан Илиевски саркастично коментира – не заборавајте дека ни ја укинаа радиодифузна.

Македонија со АРМ е 133-та од 139 земји кои се рангирани на листата на Global Firepower за најмоќни воени сили во светот. Под нас се единствено Еритреа, Суринам, Сиера Леоне, Сомалија, Либерија и Бутан.
Но, не заборавајте дека ја укинаа радиодифузна, пишува Бетмен Велит.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.