Социјалната мрежи Твитер врие од коментари на граѓаните за консензуалниот кандидат на СДСМ и ДУИ за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски.

Откако пред само неколку дена Пендаровски на ТВ1 изјави дека бил следен од тајните служби блиски до опозицијата бидејќи за 10 дена се објавиле неколку фотографии на социјалните мрежи од него. Но, и покрај тоа што денес премиерот Зоран Заев убедува дека Пендаровски е безбеден и дека нема странски служби, граѓаните буквално се мајтапат со Пендаровски пишувајќи ако сакаш да станеш таен агент тоа го можеш со еден потег – Слика го Стево.

Во продолжение прочитајте ги дел од најсмешните твитови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.