Е да, во Германија ако Исламисти ти го убијат детето ќе одат во затвор, а тука премиерот ќе те лаже дека има некакви снимки за случајот и ќе ги пушти на слобода за да добие албански гласови. Затоа Германија е досадна – напиша на својот Фејсбук профил, новинарот Цветин Чилиманов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.