Писмото кое премиерот Зоран Заев го доби пред неколку од новиот американски претседател Џо Бајден е всушност обичен темплејт. Иако Заев тврдеше дека писмото е наменето за него тоа не е така.Станува збор за документ со иста содржина која кабинетот на неизбраниот претседател на САД решава кому ќе ја прати.

Во писмото се менува само името и презимето на примачот и функцијата која ја извршува. Па така од регионот, писмо со иста содржина како Заев добил претседателот на Словенија Борут Пахор и многу други шефови на држави и премиери во Европа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.