Политичкиот аналитичар и коментатор Арсим Зеколи, кој е поранешен дипломат, на својот Твитер профил поставува хипотетичка ситуација каде што на местото на Заев би се нашол Груевски и би потпишал како што вели тој се што СДСМ потпиша.

„Одвојте минута, замижете и замислете ја хистеријата, трагедијата, паниката, повиката, галамата, пцуенката, мајко-шајката, патетиката и солзокрокодилството на СДСМовските гејша-медиуми доколку Грујо го потпишеше ова што они го потпишаа. Колку за да ја разберете нивната природа“, напиша тој на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.