Абе куриња… А шо ако на Ката и текнеше, од притвор, да прати писмо дека се откажува од кривично гонење во сите предмети на „Т“!? Тогаш ќе важеше ли таа „наредба“ или не? ;), напиша на фејсбук универзитетскиот професор Димитар Апасиев.

#ПрашањеЗа8Милиони

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.