Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој го откри скандалот со фалсификуваните докторати на Тетовскиот универзитет е херојот кој без никаква поддршла се фати во борба со највисоките структури на ДУИ.

Знаете кој е херој? Тој просветниот инспектор што без никаква поддршка се фати во борба со највисоки структури на ДУИ! На Заев му е страв од еден советник во Охрид! И наместо соц. мрежи да вријат од поддршка за него – штама! Каков народ такви политичари…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.