Силниот ветер во Делчево ги турна билбордите за новиот пазар, а во инцидентот за малку ќе настрадаа и вицепремиерот Љупчо Николовски и премиерот Зоран Заев, кој во моментот држеше говор.

Покрај првичните шеги, за јавноста доста интересен беше моментот кога целото обезбедување се затрча и му помогна на Николовски да го држи едни билборд, додека на соседната страна вториот го држеше сама жена.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.