Скопското село Грчец нема струја три дена а од ЕВН информираа дека причината за тоа што во ова село нема струја меѓу другото е што 80 % од селаните се диво приклучени на мрежата на ЕВН, а дел не дозволуваат обнова на мрежата. Твиретџиите со досетливи коментари за состојбата.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.