Во државава може да ти украдат идентитет за криминалци и убијци, да ти злоупотребат податоци и да си земат кредит на твое име, ама не можеме да дознаеме кои се тајните советници во Влада, коментира Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.