Владата не можеше да испере пари преку кинеската фантом фирма за вакцини, па сега ќе даде 2.7 милиони евра за патарини за возврат за 20.000 вакцини.

Секогаш можеш да најдеш начин да испереш пари ако си упорен како северџаните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.