24-ти мај – „Св. Кирил и Методиј“, Ден на сесловенските просветители, е (не)работен ден во Република Македонија…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.