Додека јавноста е шокирана од реакцијата на здравствените власти за вакцините кои според декларациите биле со изминат рок на социјалните мрежи се појави шокантна фотографија на која се гледа како во објект на јавна здравствена институција се пуши во присуство на градоначалник на скопска општина. На фотографијата директорот на Здравствениот дом во Скопје Злате Мехмедовиќ и градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски.

Директорот на Здравствен дом Скопје на чело на маса заедно со Градоначалникот на Гази Баба на прослава од работа на која се пие и пуши, додека деца се вакцинираат со вакцини со сомнителен рок. Од софра, декларација не се проверува, пишува авторот на твитот во која се објавува фотографијата!

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.