Изборот на Нина Ангеловска за министер за финансии не поминува мазно како што смета Зоран Заев.

Министерството за труд и социјала со нова министерка – Сузе Нокти Ефтино.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.