Бранко Тричковски продолжува да навредува и шири говор на омраза. Овој пат на мета се најде изборниот слоган на кандидатката за претседател на Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.