Секаде во светот, кога доаѓа Pапата, маршутата на движење се чува во тајност. Во Македонија пред време се асфалтира маршутата, сите да ја знаат.

Ова е интересна твитер досетка која и не е далеку од вистината. Скопје се асфалтира на одредени места, се корнат дрва и се вадат жардињери. Се поместуваат обележја според кои и не е така тешко да се погоди каде ќе се движи Папата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.