Од министерство за правда (?) демантираат дека се испечатени 2017 званични портрети на овој светец, станувало збор за само 1949 парчиња – коментира Борис Дамовски за Александар Василевски Нинџа.

Одбраната на обвинетите за 27 април успеа да презентира дека Нинџа е лажен сведок. Но тоа не беше доволно за судот да донесе одлука каква што донесе, според многумина политичка одлука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.