На социјалните мрежи се споделува фотографија од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, на која се тврди дека е направена пред три дена, на слава во Табановце. Спасовски е регистриран како ковид-позитивен од понеделникот, а вчера беше хоспитализиран поради висока температура.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.