Силниот земјотрес кој ги потресе жителите на Македонија, со епицентар на 15 км од Битола, во Лерин, се покажа како плодна почва за шеги на своја сметка и на своја мака.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.