Откако вечерва беа почувствувани неколку земјотреси на социјалните мрежи се појавија коментари во врска со тоа дека во моментов во земјава на сила е полициски час, граѓаните се дома, а ги ниша земјотрес.

Што е полошо? Да те љуља земјотрес и да чекаш таванот да ти падне или да бегаш надвор и да попиеш 2000 евра казна?

Што е полошо? Да те љуља земјотрес и да чекаш таванот да ти падне или да бегаш надвор и да попиеш 2000 евра казна? 🤔

Posted by Приказни од булеварот on Friday, 12 March 2021

 

Aко има земјотрес во петок во 22.15 пример, смееме или не смееме да искачаме:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.