Не е прашање дали треба да се носат маски или не, не е ни прашање каде се казнува, каде не. Ова е прашање на „шо е бе, шо ми можеш“ општество и неговиот ќорсокак потенцијал.

*Тинекс, Трета македонска бригада, Скопје, 16.10.2020, пишува на твитерџија на фотографијата на која полициски службеник во маркет пазари без маса.

Оригиналниот твит погледнете го тука 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.