Не запира поранешниот пратеник и градоначалник Петре Шилегов да шири „смешки“ по интернет.

Откако остана без функции, Шилегов редовно се интересира за актуелните теми и го искажува својот став, главно со зајадливи и навредливи зборови. Денеска фокус на интерсот на бившиот градоначалник е вчерашното насилие во Собранието.

Со оглед на тоа што владее селективна казнивост за објавите на Фејсбук, не е чудо што Шилегов може слободно да се „шегува“, без да одговара за говор на омраза.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.