Врие твитер… Една од досетливите шеги на сметка на премиерот Зоран Заев кој вечерва се ситакна со изјавата дека нема да дозволи педер да му ја сруши власта:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.