На социјалните мрежи се споделуваат фотографии и видеа од трговскиот центар „Ситимол“, во кој редици чекаат да ги искористат попустите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.