Утрово се појави видео на социјалната мрежа „Твитер“ на кое трубач си го крши својот интрумент.

Со видеото го поздравува министерот за здравство Венко Филипче бидејќи, како што вели тој, веќе една година нема свадби ни журки, а интрументот дома му фаќал само прашина.

Повеќе може да погледнете од видеото во продолжение.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.