Во источно место во МК, починала жена. Наводно поради корона. Го презема семејството лимениот ковчег. Ја закопуваат. Погреб и сето.
3 дена подоцна за истата жена им се јавуваат на семејството дека е оздравена и ја испишуваат и да дојдат по неа, открива музичарот Петар Младеновски од „Суперхикс“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.