Шилегов вика дека Борис Сарафов го убил Ѓорче Петров.
Fun fact:
Ѓорче Петров починал во 1921.
Борис Сарафов во 1907.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.