Не престануваат реакциите за патувањето на поранешниот владин генерален секретар Драги Рашковски во Мексико, а овојпат на социјалните мрежи се појави монтирано видео со песната „Мучо денаро“ на Владо Јаневски, каде што главниот лик е токму Рашковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.