Ајдеее и Хан се извинува до небо – напиша на својот Фејсбук, Ивор Мицковски, поттикнат од извинувањето на Јоханес Хан до Македонија и Албанија за недобивање датум за преговори

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.