Се сеќавате ли на овие плакати со ликот на Радмила Шекеринска? Не?! Па тоа и не е толку важно кој е ликот што го краси билбордот, кога муабетот е ист – Македонија е кандидат за членска на ЕУ. Овој муабет сигурно го памтите. А како тргнало и вашите деца ќе го знаат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.