Очигледно во различен свет живееме со овие шо им е “скандалозен” говорот на коментаторот на крај. Ако ви е сѐ фино таму на врвот (секоја сличност е намерна) надолу пука по шавови и само гнев е останат. Не е сегде животот сонценца од ЕУ и коктелчиња по приеми по амбасади. Народот е гневен зато шо му се зема и последното шо му остана! Идентитетот. Кога дојде бугарскиот фашистички окупатор тука прв ден шо направиле на школо на баба ми и на сите други деца им ги смениле имињата и презимињата. Прв ден.

тони сСега тоа го прават на ниво на народ. ЕУ не реагира, шупците во влада уште се надеваат на компромис шо би бил само главчето демек, Бугарите си тераат. Пола историја ја отпишавме, името исто и сега ќе смислвуваме конструкции “Македонскиот фудбал е во Европа” за са не се спомне Македонија.

500 години Турците не успеаа да го уништат народот. Ни Бугари, ни Срби, ни друг окупатор шо поминал тука. Нема ни вие само треба да ви се разјасни пред да е касно.
Да и нема место за политичка коректност. Ебете се и чао.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.