Далибор Богдановски, пратеник во Собранието од СДСМ на својот фесјбук профил објави статус во кој информира дека е донесен законот за управување со отпад, но, самиот не гласал за законот.

 

Само што што го донесовме и Законот за управување со отпад. Со закон забранивме увоз на отпад во нашата држава, затоа што е многу значајно и за нас, но и за идните генерации да живееме во здрава и чиста животна средина, пишува Богдановски.

Твитер заедницата веднаш реагираше на ваквата објава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.